Etnospor 2017 Sona Erdi
ETNOSPOR 2017 SONA ERDİ
Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından "Ok Yaydan Çıkıyor" sloganı ile 2 ncisi düzenlenen "Etnospor Kültür Festivali" ödül töreninin ardından sona erdi.
Geleneksel spor dallarındaki birbirinden özel gösteri ve müsabakalar ile gerçekleştirilen organizasyonu 800.000 kişi ziyaret eti.
Müsabakalar sonunda oluşan sonuçlar aşağıdaki gibidir.
HEDEF OKÇULUĞU
Kadınlar
1. Danişment Gazi Kulübü
2. Okçular Vakfı Kulübü
3. Antalya Okçular Tekkesi Kulübü
Erkekler
1. Melikşah Geleneksel Türk Okçuluğu Kulübü
2. Yeşilyurt Alpler Kulübü
3. Bozoklar
ATLI OKÇULUK
Genel klasman
1. Alperen Alkan
2. Ömer Atar
3. Yavuz Ayaz
Memlük stili
1. Alperen Alkan
2. Şevket Sarıdemir
3. Murat Boncuk
Kabak atışları
1. Osman Genel
2. Kurtuluş Kılıç
3. Ömer Atar
ENGELLİLER KATEGORİSİ
Hedef okçuluğu
1. Cemil Yılmaz
2. Muharrem Sağlam
3. Yahya Sağlam
Mas güreşi
1. Yunus Çimen
2. Serdar Yiğittekin
3. Samet Göktaş
Mangala
1. Yahya Kaya
2. Selin Sıla Kariparduç
3. Talip Ay
4. Yunus Emre Akbulut
AŞIK OYUNU
1. Ziya Kırgız
2. Yaşar Uzunoğlu
3. Saim Vatan
MANGALA
1. Görkem Geçsoy
2. Enes Yiğit
3. Muhammed Bahattin Torun
MAS GÜREŞİ
Erkekler
1. Burak Bingöl
2. Oğuzhan Karcı
3. Harun Altay
Kadınlar
1. Elif Emine Çalbay
2. Kadriye Abay
3. Nazik Laçinok
ŞALVAR GÜREŞİ
Teşvik:
1. Yaşar Doğu Hopur
2. Arda Hopur
Küçük orta
1. Selçuk Kara
2. Mehmet Yüce
3. Oğuzcan Yılmaz
Başaltı
1. Musa Gürbüz
2. Emre Cüceler
3. Hüseyin Genç
Baş
1. Halil Hopur
2. Taki Taşdemir
3. Musa Göksu
AŞIRTMALI ABA GÜREŞİ
Küçük orta
1. Yusuf Emirhan Tosun
2. Oğuzhan Daşkıran
3. Abdülaziz Arslan
Başaltı
1. Beşir Tosun
2. Ünal Çakmak
3. Doğukan İnce
Baş
1. İrfan Mete
2. Necdet Doğan
3. Mustafa Kemal Dağcı
KAPIŞMALI ABA GÜREŞİ
Küçük orta
1. Yasin Tatar
2. Emre Baltaoğulları
3. Ahmet Güven
Başaltı
1. Mustafa Bahar
2. Onur Topaloğulları
3. Ömer Ölmez
Baş
1. Enes Bandırma
2. Hasan İpek
3. Mustafa İpek
KUŞAK GÜREŞİ
Yıldız erkekler
1. Ramazan Yalçın
2. Kaan Yaroğlu
3. Efe Varak
Minik kızlar
1. Bengisu Südütemiz
2. Hilal Altan
3. Ayşe Baş
Genç erkekler
1. Hüseyin Şamil Çeşme
2. Fatih Ata
3. Ahmet Kandırıcı
Büyük erkekler
1. Celalettin Doğan
2. Sefa Küçük
3. Recep Çetin
YAĞLI GÜREŞ
Minikler
1. Arda Erkan Avcıoğlu
2. Utku Özçelik
3. Hasan Kulalı
4. Mustafa Durmuş
Tozkoparan
1. Yıldıray Pala
2. Emircan Gürbüz
3. Engin Yıldız
4. Doğuhan Toprak
Ayak
1. Alpay Assi
2. Tuğrul Menemenci
3. Nihat Yarba
4. Ali Turan Akkoç
Küçük Orta
1. Temel Altıntaş
2. Tansu Akman
3. Evren Çamoğlu
4.Oğuzhan Bayıy
Büyük Orta
1. Yusuf Erdoğan
2. Barış Bayar
3. Eren Şimşek
Başaltı
1. Muhammet Emin
2. Tanju Gemici
3. Hamza Özkaradeniz
4. Osman Kopuz
15.05.2017