GELENEKSEL OKÇULUK TANITIM GÜNLERİ

Adana Büyükşehir Belediyesi Atatürk Spor Salonu'nun açılışı şerefine, Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Adana İl Temsilcisi Erhan UZMAN, Adana Büyükşehir Belediyesi Spor Daire Başkanı Halil HIZLISOY ve Üçoklar Geleneksel Okçuluk Derneğinin katılımlarıyla, ortaklaşa olarak "Geleneksel Okçuluk Tanıtım Günü" düzenledik.

Kulübümüz adına kulüp başkanımız Erhan UZMAN, Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin SÖZLÜ' ye iletilmek üzere ve bizzat Büyükşehir Başkan vekilimiz sayın Ramazan AKYÜREK' e, Spor Daire Başkanımız Halil HIZLISOY'a, Spor Şube Müdürü Kadir GÜL'e  önünde Göktürkçe Türk yazılı, part atışı yapan atlı Türk okçusu figürü bulunan kulübümüz t-shirtünü hediye etti.

Tanıtım gününe katılan Yüreğir kaymakamı ve kulübümüz onursal başkanı sayın Fatih GENEL'in bilgilendirmeleri ve söyleşisi ile,  gelen izleyici ve okçuluk meraklılarına, Adana' nın ilk ve tek resmi kulübü olarak geleneksel okçuluk (Türk okçuluğu, Osmanlı okçuluğu) eğitimi verdik. Daha önceden kendi olanak ve yöntemleriyle iki parmak (Çin ve Moğol) tekniği ile atış yapan Türk okçuluğu meraklılarına başparmak (Türk) tekniği öğretildi. Bu imkansızlıklar altında dahi okçuluk sevdasından vazgeçmeyerek bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederiz.

Etkinliğe bizzat katılarak bizleri onurlandıran sayın Yüreğir kaymakamımız Fatih GENEL'e, Adana Büyükşehir Belediye Başkan vekili Ramazan AKYÜREK'e, Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Adana İl Temsilcisi Erhan UZMAN'a, Spor Daire Başkanımız Halil HIZLISOY' a, Spor Şube Müdürü Kadir GÜL' e, Osmaniye Cebelibereket Geleneksel Okçuluk Spor Kulübüne ve Üçoklar Okçuluk Derneğine camiamız ve kulübümüz adına teşekkürü bir borç biliriz.