CAMİAMIZIN İLERİ GELENLERİ İLE INSTAGRAM HESABIMIZ ÜZERİNDEN CANLI YAYINLARIMIZ BAŞLADI...

 

Geleneksel Türk Okçuluğu sadece fiziksel bir aktivite değildir. 

 

Türk okçuluğu güçlü bir beden gerektirdiği kadar sağlam bir kişilik, özgün bir ruh ve dinamik bir zihinde gerektirmektedir.

 

Bu doğrultuda Adana Geleneksel ve Atlı Okçuluk Spor Kulübü olarak camiamızda yön tayin etmeye, üyemiz olsun yada olmasın tüm halkımıza hizömet etmeye devam ediyoruz.

 

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de zorlu günler yaşanmakta, devletimiz ile milletimiz kenetlenerek bu zor günleri aşmaya çalışmaktadır.

 

Bu zor günlerde bizlerde kendimize düşen görevleri ifâ etmek amacıyla öğrencilerimize belli başlı konularda makaleler vermekte, kitap okuma grupları kurmakta, okunan makale ve kitaplardan sınavlar yaparak oldukça özel hediyeler vermekteyiz.

 

Ayrıca camiamızın ileri gelenlerinin de destekleriyle her hafta pazartesi ve cuma günleri 21.30'da kulübümüz instagram hesabı üzerinden canlı yayınlar düzenlemekte, bu canlı yayınlarda camiamıza yön veren isimleri misafir etmekteyiz. 

 

İlerleyen dönemde de rutin olarak yapmayı planladığımız programımızın adını kulübümüz gençlerinin tavsiyelerini, camiamıza dönük mini bir anketle belirledik. Ve H. Günay ÜVEYİOĞLU kızımızın önerisi olan "ÜSTADLAR İLE GELENEKSEL OKÇULUK SOHBETLERi" isminin yüzde 44 oy oranı ile seçilmesi ile belirlemiş olduk.

 

Program konsepti olarak, fikir sahibi gençlerimiz programlarda yöneticilik yapacak, büyüklerini misafir ederek programın akışına yön verecek, insiyatif kullanmayı öğrenirken, aidiyet ve bağlılıkları pekişecek.

 

Bu doğrultuda bizleri kırmayarak misafirimiz olmayı kabul eden;

 

TGTOF Başkanı Sayın Cengiz TOKSÖZ 04/05/2020 pazartesi saat 21.30'da,

 

Şavhat Yayın Üstadı, kemangeri kemanger ve kemankeş Hasan ARSLAN 08/05/2020 cuma 21.30'da,

 

TGTOF Yönetim Kurulu Üyesi ve Dünya Geleneksel Okçuluk Fedrasyonu İkinci Başkanı kemankeş ve araştırmacı Z. Metin ATEŞ 11/05/2020 pazartesi 21.30'da,

 

Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü ortaçağ TÜrk tarihçisi ve yazar Prof. Dr. Erkan GÖKSU 15/05/2020 cuma saat 21.30'da bizlerle olacaklardır.

 

Programlarımızı instagram hesabımız üzerinden canlı olarak izleyebilirsiniz.