TÜRKİYE KULÜPLER ŞAMPİYONASINDA ÇEYREK FİNAL YAPTIK

TGTOF 2021 Faaliyet Programı kapsamında 18-19 Eylül 2021 tarihlerinde Kayseri Geleneksel Sporlar Okçuluk ve Binicilik Tesisinde düzenlenen, Türkiye genelinden 150 civarında takımın yer aldığı "Türkiye Takımlar Açık Saha Şampiyonası Finaline" ilimizi temsilen katıldık. Müsabakada ilimizi temsil eden iki kadın takımı son 16 eşleşmesinde birbirleri ile eşleşmiş, bu eşleşme sonucunda Kabac Hatun Geleneksel Okçuluk ve Gençlik Spor Kulübü takımı bir üst tura kalarak çeyrek finale kadar yükselmiştir. Okçular Vakfı Spor Kulübü ile eşleşen takımımız ilk turda berabere kalmış fakat eşitlik bozmada 5-3 kaybetmiştir. 

Erkekler Takımımız ise sıralama birincisi olan Hasanağa Geleneksel Okçuluk Spor Kulübü ile eşleşmiş, ilk atışlarda berabere kalmış, ikinci turda ise 3-2 kaybederek elenmiştir.

Müsabakalar sonucunda erkek takımımızı eleyen Hasanağa Geleneksel Okçuluk Spor Kulübü Türkiye Şampiyonu, kadın takımımızı eleyen Okçular Vakfı Spor Kulübü ise Kadınlar Türkiye Şampiyonu olmuştur. 

Müsabakada dereceye giren yada giremeyen tüm ekip ve sporcuları tebrik ederiz. Gerçekten harika bir final oldu. 

Müsabaka kapsamında bizlerden desteğini bir an esirgemeyen başta Adana Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Muzaffer ÇİNTIMAR, Spor Şube Müdürümüz Caner TAYMIŞ, Seyhan Belediye Başkanımız Akif Kemal AKAY ve Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Ailesi başta olmak üzere herkese teşekkür ederiz.