3. ETNOSPOR FESTİVALİNDEN 3'ÜNCÜ DÖNDÜK...

ETNOSPOR Konfederasyonu tarafından organize edilen, Cumhurbaşkanlığımız, Spor Bakanlığımız ve İstanbul Valililğimizin destekleri ile hayat bulan Etnospor Kültür Festivaline katıldık.

Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından organize edilen Etnospor Kültür Festivali’nin üçüncüsü, “At Binenin Kılıç Kuşananın” sloganıyla yapıldı. Organizasyonun açılışı töreninde konuşmalar öncesi kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. Yenikapı Meydanı’nda 5 gün süren festivalde Türk dünyasına, Orta Asya ve Anadolu’ya özgü şenlikler gerçekleştirildi. Festivalde geleneksel Türk sporlarının yanı sıra geleneksel kıl çadırlarda oba yaşamı, tarihi el sanatları atölyeleri, kılıç kalkan ve atlı gösteriler gibi pek çok aktivite yapıldı.

Etkinliklere Adanamızı Kabac Hatun Geleneksel Okçuluk ve Gençlik Spor Kulübü Derneği ile Adana Geleneksel ve Atlı Okçuluk Spor Kulübü olarak iki kulüp dört sporcu ile temsil etti.

Müsabakalar sonucunda kulübümüz sporcularından Halis ARDIÇ paralimpik branşta başarılı bir sonuç alarak 3'üncülüğe hak kazandı.